Logo

Wpływ Elona Muska na ceny bitcoina

Na początku czerwca w Miami odbyła się konferencja poświęcona kryptowalutom. Pundit Max Keiser wielokrotnie wykrzykiwał to, co stało się ulubionym zwrotem zwolenników kryptowalut: "F--- Elon".

 


Wpływ Elona Muska na ceny bitcoina
Na początku czerwca w Miami odbyła się konferencja poświęcona kryptowalutom. Pundit Max Keiser wielokrotnie wykrzykiwał to, co stało się ulubionym zwrotem zwolenników kryptowalut: "F--- Elon". Na Twitterze popularność zdobyły hashtagi z hasłami o podobnej treści. Zaczęto je drukować na koszulkach. Ktoś stworzył stronę internetową dla przeciwników Muska, powstały specjalne monety, a dedykowane grupy na Telegramie zgromadziły tysiące uczestników.


Twitter jako narzędzie manipulacji kursem BTC
Wściekłość podsyca fakt, że Musk posiada bezprecedensową władzę nad kapitałem rynkowym kryptowalut. Na początku tego roku miliarder spowodował wzrost ceny bitcoina do rekordowych poziomów. Kurs BTC poszybował w górę, gdy Musk ogłosił, że Tesla Inc. zainwestowała w najpopularniejszą kryptowalutę.Kilka miesięcy później przedsiębiorca zatweetował, że Tesla nie będzie akceptować bitcoina jako środka płatności za swoje samochody. Powodem miało być zaniepokojenie miliardera co do wzrostu wykorzystania paliw kopalnych, zwłaszcza węgla, do kopania BTC. Po tym wpisie, notowania kryptowaluty znacząco spadły.Każdy tweet Muska ma potencjalną możliwość wpływu na rynek finansowy. Kolejny z nich pojawił się kilka dni temu. Miliarder stwierdził, że Tesla przywróci możliwość płatności bitcoinem. Warunkiem jest potwierdzenie, że zużyta energia przy kopaniu bitcoinów pochodzi z “czystych źródeł”. Po tym wpisie, BTC zyskał wzrost wartości o 10%. Bitcoin trading znów zyskał (Co to jest bitcoin trading?)."Zwolennicy kryptowalut nienawidzą tego, że jesteśmy w jakiś sposób uzależnieni od poglądów Elona" - powiedział Nic Carter, główny partner w Castle Island Ventures, który inwestuje w startupy kryptowalutowe. "To niefortunne, że jesteśmy tak narażeni na opinie jednego człowieka. To jest rynek globalny - są dziesiątki milionów uczestników rynku."Jak odsunąć Muska od władzy nad rynkiem kryptowalut?
Wielu entuzjastów kryptowalut ma nadzieję na odseparowanie Muska od wartości rynkowej bitcoina. Rozwiązaniem jest zwiększenie gospodarki kryptowalutowej."Głównym wnioskiem dla mnie jest to, że gospodarka kryptowalutowa musi jak najszybciej przerosnąć wpływ jednej osoby" - powiedział Lex Sokolin, globalny co-head fintech w ConsenSys.Changpeng "CZ" Zhao, dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalutowej Binance, napisał w tweecie: "Podczas gdy coraz więcej osób dołączy do branży i zwiększy się kapitalizacja rynkowa kryptowalut, wpływ jednej osoby będzie malał".“Jak na ironię, aby przerosnąć wpływ Muska, branża może być zmuszona do słuchania go”- powiedział Carter.Następny impuls do wzrostu branży będzie prawdopodobnie napędzany przez inwestorów korporacyjnych i suwerenne państwa. Według ostatniego globalnego badania, prawie 90% spółek notowanych na giełdzie,79% firm wspieranych przez fundusze venture i private equity oraz 67% firm będących własnością prywatną wdraża inicjatywy środowiskowe, społeczne i dotyczące zarządzania.
Bitcoin Mining Council
Aby zaspokoić potrzeby potencjalnych nowych posiadaczy Bitcoina, garstka górników kryptowalut, których komputery obsługują sieć monety, stworzyła radę Bitcoin Mining Council. Będzie ona pracować nad promowaniem wykorzystania zielonej energii do generowania bitcoina. Utworzenie rady została częściowo rozpoczęte przez Muska, który był zaangażowany we wczesne powołanie grupy.Perspektywy na przyszłość
Wpływ Muska może zostać potencjalnie zmniejszony przez wejście innych głównych menedżerów światowych przedsiębiorstw w inwestowanie w kryptowaluty. Ale to również może zająć trochę czasu. Ponieważ rynki kryptowalut są tak niestabilne, wiele firm w dużej mierze pozostało na uboczu."To nie jest wina Muska, po prostu tak się składa, że jest jednym z trzech najbogatszych ludzi na świecie z wielką reputacją" - powiedział inwestor kryptowalutowy Aaron Brown."Nie sądzę, że komukolwiek się to podoba, chyba że zarabia na wymianie detalicznej. Ale nie wierzę, że ma to długoterminowy wpływ na kryptowaluty i myślę, że zaniknie wraz z dojrzewaniem sektora."Pytania dotyczące przyszłości kryptowalut nie zostaną rozstrzygnięte przez tweety Muska. "Nie ma sensu się wściekać z tego powodu" - powiedział Brown. 


2021-07-05 - A. Bielecki

1

Komentarze do:
Wpływ Elona Muska na ceny bitcoina

George 2021-07-05 09:37

No niestety dożyliśmy czasów, gdy pojedynczy tweet potrafi wpłynąć wahania ceny aktywa liczoną w milardach dolarów. Żadne fundamenty po prostu tweet. Nie wiem czy bardziej to śmieszne czy straszne.

Podobne artykuły i galerie