Logo

W Astanie powstanie osiedle za 6 mld USD

Dawid Ben Nani, biznesmen rodem z Izraela, buduje luksusowe osiedle w stolicy Kazachstanu, Astanie. Projekt za sześć miliardów dolarów będzie przeznaczony dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców. Otrzyma on nazwę Park Centralny, która nawiązuje do nowojorskiego parku. Oprócz 10 tysięcy mieszkań, szkół, trzech hoteli na jego obszarze można się spodziewać także rozległych terenów zielonych i dwóch boisk do gry w piłkę nożną.

Astana Astana

- To jeden z największych obecnie realizowanych w Kazachstanie projektów i jestem dumny, że to ja go zainicjowałem – oznajmił izraelskiej gazecie "Jedijot Achronot" Nani, który od pięciu lat mieszka w Kazachstanie. - Nie jestem oligarchą i nie lubię tego słowa. Jestem biznesmenem, który robi tutaj i będzie robić wielkie interesy – zaznacza.

Astana Astana

14 lat temu prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew przeniósł stolicę kraju z Ałmaty (Ałma-Aty) do położonej w centrum kraju Astany. Od tamtej pory stała się ona jednym z największych na świecie placów budowy, który jest zasilany dzięki zyskom z eksportu ropy naftowej i gazu ziemnego. Obecnie stołeczne miasto liczy 750 tys. mieszkańców.

Astana Astana Astana Astana Astana

2011-08-14 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
W Astanie powstanie osiedle za 6 mld USD

Podobne artykuły i galerie