Logo

USA: McDonald's będzie informował o liczbie kalorii w produktach

Największa sieć fast food będzie informowała klientów w Stanach Zjednoczonych o wartościach kalorycznych swoich produktów. Powodem takich zmian jest nowe prawo - USA walczy z otyłością. Wszystkie sieci mające restauracje w przynajmniej 20 lokalizacjach, muszą zamieszczać ile wynosi wartość kaloryczna każdego oferowanego pożywienia. Wiele z nich już wcześniej wprowadziło to w swoim menu, ale McDonald`s długo z tym zwlekał.

USA: McDonald's będzie informował o liczbie kalorii w produktach USA: McDonald's będzie informował o liczbie kalorii w produktach

Propozycja informowania o wartości kalorycznej oferowanych produktów pojawiła się kilka lat temu, ale najsłynniejsza sieć fast food mocno się temu sprzeciwiła. Dziś McDonald`s twierdzi, że ich oferta przyciągnie dzięki temu jeszcze więcej klientów, gdyż liczba kalorii jest ograniczona do minimum. Zmniejszono liczbę tłuszczy nasyconych i tzw. cukrów dodanych.

USA: McDonald's będzie informował o liczbie kalorii w produktach

Margo Wootan z organizacji zajmującej się prawami konsumentów CSPI zaznaczył, że wiele firm dzięki takiemu ruchowi także zdecydowało się na obniżenie kalorii w produktach. Jedna trzecia spożywanych przez Amerykanów kalorii pochodzi z jedzenia poza domem.


2012-09-14 - P. Rączka

0

Komentarze do:
USA: McDonald's będzie informował o liczbie kalorii w produktach

Podobne artykuły i galerie