Logo

Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać

Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu ludzi jeden z ważniejszych momentów w życiu. Po niej mamy szansę dostać pracę o której zawsze marzyliśmy, zmienić swój status społeczny i rozpocząć nową ścieżkę kariery. Niestety świadomość tego najczęściej wielu ludzi przeraża, w dodatku nie zawsze składamy swoje CV tam, gdzie naprawdę chcemy się zatrudnić. Warto zatem pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, dzięki którym nasze szansę na otrzymanie pracy mogą wzrosnąć.

Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać

Zanim złożymy gdzieś aplikację warto abyśmy zastanowili się czy na pewno chcemy pracować w tym miejscu i czy jesteśmy w stanie wywiązać się ze wszystkich zadań jakie na nas czekają. Nie należy wysyłać masowo swojego CV do wielu firm, bowiem takie podejście może zostać bardzo szybko wyłapane w trakcie rozmowy. Jeśli składamy aplikację najlepiej wypełnić ją samodzielnie, a nie korzystać z gotowych wzorów jakie są dostępne w internecie, gdyż często zawierają one wiele błędów - w dodatku łatwo wyłapać, że jest to "gotowiec".

Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać

W trakcie rozmowy nie warto jest starać się być śmiesznym i wesołym na siłę. Jeśli chcemy się wyróżnić to najlepiej błyskotliwością i pozytywnym podejściem do całej sytuacji. Otrzymując telefon z zaproszeniem lepiej umówić się na godzinę która nam pasuje, niż przyjąć z góry narzucony termin. Nerwy warto zostawić w domu - choć dla niektórych jest to wyjątkowo trudne - bowiem niekontrolowana mowa ciała można zdradzić nas już w 30 sekund.

Ile będę zarabiać? - z takim pytaniem lepiej poczekać, aż inicjatywa wyjdzie od potencjalnego pracodawcy. Dobrze znać już widełki jakie możemy podać. Warto przestudiować średnie wynagrodzenia w danej branży na podobnym stanowisku, a oczekiwaną przez nas sumę podać w formie widełek. Idąc na rozmowę należy zaznajomić się z historią firmy, w której chcemy pracować oraz jej planami na dalszy rozwój.Zwracanie uwagi na to jak źle nam się pracowało u poprzedniego pracodawcy również nie będzie działało na naszą korzyść. Po zakończonej rozmowie należy dowiedzieć się, kiedy możemy spodziewać się odpowiedzi.


2012-09-23 - P. Rączka

0

Komentarze do:
Rozmowa kwalifikacyjna - jakich błędów nie popełniać

Podobne artykuły i galerie