Logo

Rodzina na swoim - rząd zamierza zlikwidować dopłaty

Jeśli szef rządu Donald Tusk pójdzie za radą ministra finansów to młode małżeństwa stracą, a single nie otrzymają pomocy państwa przy kupnie własnego mieszkania – poinformowało Metro.

Rodzina na swoim - rząd zamierza zlikwidować dopłaty Rodzina na swoim - rząd zamierza zlikwidować dopłaty

Rząd zamierza przyjąć zmiany w programie Rodzina na swoim, które ograniczą dostęp do atrakcyjnych kredytów. Chodzi o dopłaty państwa, które można pozyskać na spłatę części odsetek od kredytu hipotecznego udzielanego przez banki.

Rodzina na swoim - rząd zamierza zlikwidować dopłaty

Dopłaty przewidziane są na osiem lat i obniżają ratę kredytu. Dla korzystających z tego typu wsparcia to spore odciążenie budżetu – jeśli ktoś ma 2 tys. zł raty to państwo dopłaca mu nawet 800 zł miesięcznie.

Do końca ubiegłego roku z kredytów skorzystało w sumie 85 tys. osób. Dla budżetu będzie to oznaczać w najbliższych latach kilka miliardów złotych wydatku. Dlatego rząd zamierza zlikwidować program od 2013 roku, a do tego czasu ograniczyć dostęp do tego typu kredytów. Ponadto szef resortu finansów nie godzi się na to, by z dopłat korzystali single.


2011-01-19 - D. Pęgiel

3

Komentarze do:
Rodzina na swoim - rząd zamierza zlikwidować dopłaty

Bartos 2011-01-19 22:11

Kurcze a liczylem ze wprwadza doplaty dla singli a tu juz cos kombinują.

Maniek1 2011-01-19 22:13

Ja na Twoim miejscu nie liczylbym na nasze Panstwo :) pozdro

Asik 2011-01-20 09:56

Dokladnie tak jak napisal Maniek1, Polska to nie jest kraj w ktorym daja cos za darmo. Jak sam sobie nie ogarniesz to nie bedziesz mial.

Podobne artykuły i galerie