Logo

Ranking najbogatszych ludzi świata 2013 według "Forbesa"

Na czele zestawienia najbogatszych ludzi na świecie magazyn "Forbes" umieścił Meksykanina, Amerykanina i Hiszpana. Na liście tej znalazło się także czterech polskich obywateli. Liderem - po raz czwarty z rzędu - został magnat telekomunikacyjny Carlos Slim Helu. Jego majątek oszacowano na 73 miliardy dolarów.

Carlos Slim Helu Carlos Slim Helu

Na drugiej pozycji sklasyfikowano Billa Gatesa, który zgromadził o 6 miliardów dolarów mniej niż meksykański bogacz. Trzecie miejsce przypadło Amancio Ortedze, większościowemu udziałowcowi koncernu odzieżowego Inditex (właściciel Zary). Warto odnotować, że majątek Hiszpana powiększył się na przestrzeni ostatniego roku o prawie 20 miliardów dolarów.
Przeczytaj także: Ranking najbogatszych Polaków 2013 według "Forbsa" »Zdaniem "Forbesa" na świecie jest obecnie 1426 miliarderów - o 210 więcej niż rok temu. Najwięcej z nich mieszka w Stanach Zjednoczonych - 442. Kolejne miejsca pod tym względem zajmuje Azja i Pacyfik (386) oraz Europa (366). Najwyżej sklasyfikowanym (384. pozycja) polskim obywatelem jest Jan Kulczyk, którego bogactwo określono na 3,5 miliarda dolarów. Na dalszych miejscach znaleźli się Zygmunt Solorz-Żak (490.), Michał Sołowow (736.) oraz Leszek Czarnecki (1031.).

Carlos Slim Helu

2013-03-05 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Ranking najbogatszych ludzi świata 2013 według "Forbesa"

Podobne artykuły i galerie