Logo

Powitaj 2010 rok bez wpadki

Powitanie nowego roku zwykliśmy świętować na hucznych balach sylwestrowych, organizowanych w dyskotekach, kinach, teatrach, czy klubach nocnych przez wyspecjalizowane firmy. Są też zwolennicy bardziej kameralnych imprez w formie prywatek.

Powitaj 2010 rok bez wpadki Powitaj 2010 rok bez wpadki

Jeśli decydujemy się na ten drugi wariant, to w razie jakiegoś niepowodzenia, możemy mieć co najwyżej pretensje do gospodarza. Wtedy też pozostaje nam pewność, że nas już więcej nie zaprosi…

Powitaj 2010 rok bez wpadki Powitaj 2010 rok bez wpadki

W sytuacji, gdy wybieramy masową imprezę sylwestrową, organizowaną przez profesjonalną firmę usługową, nasze możliwości w zakresie dochodzenia roszczeń z tytułu nieudanej zabawy są znacznie większe.

Okazuje się, że nieudaną imprezę sylwestrową jej uczestnik może zareklamować. Wchodzą tu bowiem w grę ogólne zasady dochodzenia roszczeń z tytułu niewywiązania się z umowy, zawartej pomiędzy konsumentem a organizatorem imprezy sylwestrowej.

Powitaj 2010 rok bez wpadki Powitaj 2010 rok bez wpadki

Dokonując płatności za zabawę sylwestrową, w najprostszy sposób zawieramy umowę. Jako potwierdzenie tejże transakcji zwykle otrzymujemy bilet wstępu, czy paragon. Dobrze jest, jeśli oprócz tego, mamy jeszcze dodatkowy dokument w postaci umowy sporządzonej na piśmie, zawierającej najistotniejsze warunki imprezy. To zdecydowanie ułatwi wykazanie naszych racji, w razie ewentualnego sporu z firmą organizatora.

Powitaj 2010 rok bez wpadki Powitaj 2010 rok bez wpadki

Brak umowy sporządzonej na piśmie, nie przekreśla naszych szans w sporze, a jedynie może utrudnić udowodnienie wystąpienia nieprawidłowości, czy uchybień po stronie przedsiębiorcy. W umowie oprócz dokładnego oznaczenia stron, warto zawrzeć takie informacje jak ilość ciepłych posiłków, rodzaj i ilość napojów, czas trwania zabawy, gatunek muzyki, prowadzenie imprezy itd. Usługi wykonane niezgodnie z umową można reklamować.
Przeczytaj także: Słynne drinki alkoholowe - przepisy »Ponadto, pamiętajmy że pozostawione przez nas rzeczy w szatni, muszą być bezpieczne. Firma podejmująca się przechowania naszej garderoby, w specjalnie do tego celu wyznaczonym miejscu, jest odpowiedzialna za pozostawione w szatni rzeczy, nawet jeśli szatnia jest nieodpłatna.

Powitaj 2010 rok bez wpadki

Wszelkie wyłączenia widniejące w kinach, teatrach, czy klubach, informujące konsumentów, że w przypadku zaginięcia lub zniszczenia garderoby, szatnia nie ponosi odpowiedzialności, są niezgodne z prawem.



Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, aby domagać się odszkodowania za nieudaną imprezę sylwestrową, musimy wykazać, że organizator nie wywiązał się z umowy, nie wykonał usługi należycie bądź też, że w związku z wadliwym wykonaniem usługi, narażeni zostaliśmy na dodatkowe koszty. Okoliczności te wymagają udowodnienia. Konieczne są więc rachunki, aby wykazać poniesioną szkodę.


2009-12-30 - E. Zumbach

0

Komentarze do:
Powitaj 2010 rok bez wpadki

Podobne artykuły i galerie