Logo

Nowelizacja ustawy o komercjalizacji podpisana przez prezydenta

Kancelaria Prezydenta poinformowała o podpisaniu przez Bronisława Komorowskiego nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji. Tym samym cena wywoławcza spółek Skarbu Państwa sprzedawanych podczas aukcji, będzie mogła być niższa od ich wartości księgowej.

Prezydent podpisał nowelizację o o komercjalizacji Prezydent podpisał nowelizację o o komercjalizacji

Podpisana przez Komorowskiego nowela ma ograniczyć koszty związane z przygotowaniem firm do prywatyzacji. Na jej podstawie minister skarbu otrzyma możliwość sprzedaży akcji w ofercie publicznej bez zgody Rady Ministrów.

Prezydent podpisał nowelizację o o komercjalizacji

Zdaniem wiceministra skarbu Zdzisława Gawlika sposobność ustanawiana ceny wywoławczej oferowanej na aukcji spółki poniżej wartości księgowej spowoduje, że nie będzie ona odstraszać potencjalnych inwestorów od udziału w licytacji.

Ustawa przewiduje również poszerzenie kręgu beneficjentów, mogących ubiegać się o środki z funduszy celowych, które posiada minister skarbu. Obecnie o fundusze na restrukturyzację mogą ubiegać się tylko przedsiębiorstwa publiczne. Gdy nowelizacja wejdzie w życie, będzie to dotyczyło wszystkich przedsiębiorców, bez względu na ich status.


2011-02-01 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Nowelizacja ustawy o komercjalizacji podpisana przez prezydenta

Podobne artykuły i galerie