Logo

Motocykliści z mniejszymi opłatami na A4

Opłata dla motocyklistów korzystających z płatnej autostrady na odcinku Kraków-Katowice zostanie obniżona do połowy stawki dla samochodów osobowych – poinformował "Dziennik Polski".

motory motory

Obniżenie opłat za przejazd dla motocykli zapowiada Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz płatnego odcinka Kraków-Katowice. Deklaracje w tej sprawie miały miejsce po tym, jak Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia w kwestii stawek za przejazd autostradami wybudowanymi za pieniądze podatnika.

motory motory

To właśnie w tym projekcie widnieje propozycja, by opłata za przejazd motocyklem była o połowę niższa od opłaty dla samochodu osobowego. Przedstawiciele resortu sugerowali, że ten zapis ma za zadanie m.in. zmianę stanowiska koncesjonariuszy w sprawie jednolitych stawek dla aut i motorów.

Aktualnie przejazd samochodem osobowym lub motocyklem autostradą A4 na odcinku Kraków-Katowice kosztuje 16 zł (dwa razy po 8 zł płacone przy wjeździe i wyjeździe). Po wprowadzeniu zmian motocykliści zapłacą 8 zł (dwa razy po 4 zł). Według ministerialnego projektu za przejazd kilometra autostradą kierowcy aut osobowych będą płacić 20 gr, a motocykliści – o 50% mniej.

motory motory

2011-02-19 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Motocykliści z mniejszymi opłatami na A4

Podobne artykuły i galerie