Logo

Matematyka obnażyła fałszerstwo wyborcze w Rosji

Maksym Pszennikow - rosyjski fizyk z uniwersytetu w Groeningen -jest autorem eksperymentu matematycznego, który jednoznacznie pokazał, że niedawne wybory parlamentarne w Federacji Rosyjskiej nie odbyły się w sposób uczciwy.
Przeczytaj także: Rosjanki zdzierają ubranie dla Putina » Naukowiec obliczył, że sfałszowanych zostało 14 milionów z 65,7 miliona głosów. Dzięki nieuczciwym zabiegom w wyborach zwyciężyło ugrupowanie Władimira Putina - Zjednoczona Rosja (znane także jako Jedna Rosja). Analiza komputerowa przeprowadzona przez Pszennikowa opiera się na informacjach z ponad 100 tysięcy punktów wyborczych. Na jej podstawie stwierdzono wiele anomalii.

Władimir Putin Władimir Putin

Rosyjski fizyk oznajmił, że największe wątpliwości niesie ze sobą fakt, iż partia Putina zdobyła niemal absolutne poparcie na obszarach, gdzie frekwencja przekroczyła średni pułap, który osiągnął 60,3%. Dodatkowo w ponad 23 tysiącach punktów wyborczych na terenie całej Rosji, gdzie frekwencja przekroczyła 80%, Zjednoczona Rosja zdobyła 77% głosów.

Władimir Putin

Gazeta "Wall Steet Jurnal" poinformowała, że o oszustwach podczas wyborów parlamentarnych w Rosji świadczą także okrągłe liczby z dokładnością do pół procenta, które odnotowano w wielu lokalach wyborczych. Dziennik podkreśla, iż z matematycznego punktu widzenia jest to niemożliwe.

Maksym Pszennikow posiłkując się oficjalnymi wynikami z Centralnej Komisji Wyborczej sporządził krzywą Gaussa, której używa się do obliczenia rozkładu prawdopodobieństwa przy występowaniu kilku zmiennych. Ma ona zawsze kształt symetrycznego dzwonu. Wykres sporządzony przez rosyjskiego fizyka pokazuje procentowe rezultaty poszczególnych ugrupowań. Okazuje się, że różnią się one od danych z CKW.
Przeczytaj także: Rosjanie podzieleni ws. protestów przeciwko fałszerstwom wyborczym » Rezultaty wszystkich ugrupowań oprócz Jednej Rosji są zbliżone do prawdopodobnego, a ich krzywe mają kształt symetrycznego dzwonu. W przypadku partii Putina krzywa początkowo zmierza ku górze, w myśl reguł krzywej Gaussa, aż do poziomu 30% z około 1000 lokali wyborczych. Jej dalszy przebieg to całkowita anomalia.



Zdaniem komentujących eksperyment matematyków pokazuje on nieumiejętne fałszerstwo wyborcze, które wynika z braku znajomości podstawowych zasad matematyki wśród szefów obwodowych komisji wyborczych.



Eksperyment przeprowadzony przez Maksyma Pszennikowa to kolejny dowód wskazujący na to, że wybory do Dumy zostały sfałszowane w celu zwiększenia procentowego wyniku ugrupowania Putina. Rosyjskie władze nie zamierzają jednak powtarzać głosowania.


2012-01-25 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Matematyka obnażyła fałszerstwo wyborcze w Rosji

Podobne artykuły i galerie