Logo

Hidden Cash - niezwykła zabawa czy coś więcej?

Wyobraź sobie, że wchodzisz na Twittera i trafiasz na informację o tym, gdzie znajduje się koperta z pieniędzmi, które możesz sobie wziąć. Nikt nie oczekuje do Ciebie żadnej zapłaty ani wdzięczności. Jedyne, co musisz zrobić, to znaleźć kopertę z gotówką, pstryknąć zdjęcie i przesłać je organizatorom akcji. Prawda, że proste? A wszystko to pomysł milionera, który nie do końca wie już, co robić ze swoją fortuną i postanowił stworzyć internautom niezwykłą zabawę. Hidden Cash – bo tak nazwano grę, to zabawa wymyślona przez Jasona Buzi, amerykańskiego inwestora, który chce dzielić się pieniędzmi, jednocześnie dostarczając ludziom rozrywki. Buzi przyznaje, że nie chodzi wyłącznie o grę, ale przede wszystkim, o możliwość niesienia pomocy tym, którzy znajdują się w trudniejszej sytuacji finansowej. Inwestor już kilkukrotnie brał udział w akcjach charytatywnych i udzielał się społecznie. Jego nowa inicjatywa ma łączyć w sobie działalność społeczną z niesieniem rozsądnej pomocy i z rozrywką. Żeby zdobyć pieniądze, trzeba się nieco wysilić, więc uświadamia to ludziom, że mimo banknotów praktycznie leżących na ulicy, nie ma niczego za darmo. Buzi chce, żeby to przesłanie trafiło głównie do młodych osób, zachęcając je do wzięcia losu w swoje ręce i szukania opcji efektywnego zarabiania.

Hidden Cash - niezwykła zabawa Hidden Cash - niezwykła zabawa

Chociaż Hidden Cash miało swój początek w Stanach Zjednoczonych, to zagościło już także w Wielkiej Brytanii oraz w Hiszpanii. Jason Buzi zapowiada, że to jeszcze nie koniec. Bardzo chciałby, żeby zabawa została rozpowszechniona na całym świecie. Na razie jednak wiadomo, że niemal na pewno pojawi się we Francji oraz w Izraelu. Warto zatem śledzić profil „Hidden Cash” na Twitterze, żeby otrzymywać informacje o nowych kopertach. Początkowo można dowiedzieć się jedynie, w jakim mieście zostaną podłożone. Następnie pojawiają się dalsze wskazówki, które pomagają dotrzeć do celu. A celem są koperty, w których najczęściej znajdują się studolarowe banknoty, czasem kilka banknotów o nominale 20 dolarów. W Europie znaleźć można koperty z euro i funtami.

Hidden Cash - niezwykła zabawa Hidden Cash - niezwykła zabawa

Hidden Cash cieszy się sporą popularnością – na początku lipca profil obserwowało 666 tysięcy użytkowników, ale ich liczba stale wzrasta, bo w końcu, kto nie chciałby mieć szansy na znalezienie pieniędzy za friko?

Hidden Cash - niezwykła zabawa Hidden Cash - niezwykła zabawa

2014-07-07 - S. Sikorska

0

Komentarze do:
Hidden Cash - niezwykła zabawa czy coś więcej?

Podobne artykuły i galerie