Logo

Funkcjonariusze odchodzą ze służby

"Rzeczpospolita" poinformowała, że do odchodzących ze służby policjantów i żołnierzy, którzy boją się utraty przywilejów, dołączają pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej i strażacy. Dzieje się tak mimo rządowych zapewnień, że nowe zasady zostaną zastosowane tylko wobec tych, którzy w przyszłości zdecydują się założyć mundur.

Służba Więzienna Służba Więzienna

Emeryturę lub inną pracę wybierają pogranicznicy. Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej oznajmił, że w tym roku z takich rozwiązań skorzystało ponad tysiąc pracowników SG (z prawie 15 tysięcy), o 20-30% więcej niż w latach ubiegłych.
Przeczytaj także: Mundurowi nie godzą się dłużej pracować » Podobnie przedstawia się sytuacja zatrudnionych w więziennictwie. NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przyznał, że w 2012 roku na emeryturę planuje przejść 1,5 tysiąca funkcjonariuszy (z około 27 tysięcy). Tu także jest mowa o 20-30% więcej niż zazwyczaj.

Służba Więzienna Straż Graniczna

Niepokojące sygnały notuje się również wśród strażaków. Do listopada zamiar odejścia ze służby przedstawiło 1293 strażaków. Wcześniej media donosiły o rezygnowaniu ze służby policjantów i żołnierzy. Z policją do połowy ubiegłego miesiąca rozstało się prawie 5 tysięcy osób. Natomiast z wojskowym mundurem pożegnało się blisko 7 tysięcy żołnierzy, w tym ponad 5,7 tysiąca na własną prośbę.

Głównym powodem odejść jest niepewna przyszłość. Obecnie mundurowi mogą przejść na emeryturę po 15 latach służby. Rząd chce by mogło to nastąpić po 25 latach i w wieku co najmniej 55 lat.

Straż Graniczna Straż Graniczna
Straż Pożarna Straż pożarna Straż pożarna

2011-12-16 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Funkcjonariusze odchodzą ze służby

Podobne artykuły i galerie