Logo

Bunt partnerów Polbanku

Przedsiębiorcy prowadzący oddziały partnerskie Polbanku EFG zrywają z nim współpracę, bo bank nie pomógł im w czasie kryzysu.

- Kilka miesięcy dokładałam z własnej kieszeni 10-20 tys. zł miesięcznie. Potem musiałam zwolnić pracowników. Zostałam na lodzie, bo Polbank mi nie pomógł, choć obiecywał, że zacznie płacić m.in. za obsługę rachunków - opowiada Gazecie Wyborczej Dominika, która prowadziła jedną z placówek partnerskich.



Darek, który niedawno rozstał się z Polbankiem twierdzi, że płacił regularnie bankowi za marketing, nie otrzymywał natomiast od niego żadnych materiałów promocyjnych od sześciu miesięcy.



- Bank tak często zmieniał stawki, które partnerzy mieli dostawać za sprzedaż kredytów i lokat, że biznes stał się zupełnie nieprzewidywalny - podaje GW.



Według informacji GW ze współpracy z bankiem mogło zrezygnować nawet 70 przedsiębiorców, czyli połowa jego partnerów. Bank twierdzi, że liczba ta nie jest wyższa niż 50.



Kazimierz Stańczak, dyrektor generalny Polbanku odpiera zarzuty partnerów. Twierdzi, że niektórzy po prostu nie sprawdzili się jako przedsiębiorcy. - Współpracując z Polbankiem, zarabiali duże pieniądze. Ale część nie odkładała nadwyżek finansowych na gorsze czasy - powiedział GW.



Polbank EFG pojawił się na polskim rynku w lutym 2006 roku. Wchodzi w skład greckiej grupy kapitałowej EFG Eurobank Ergasias i działa na podstawie greckiej licencji. Należy do EFG Group, jednej z największych grup bankowych w Szwajcarii.



To jest ten sam bank, który oferował wysoko oprocentowaną lokatę, z której spora część środków faktycznie trafiała na fundusz inwestycyjny.



Również Polbank jeszcze w marcu tego roku żądał od klientów by podpisali aneks do umowy kredytu hipotecznego i zapłacili wyższą ratę. Przymus ten tłumaczono faktem, że kupione na kredyt mieszkanie nie pokrywa już wartości kredytu przeliczonego po aktualnym kursie.



Teraz kłopoty mają jego placówki partnerskie.



Co ciekawe, Polbank EFG otrzymał tym roku wyróżnienie Najlepszy bank dla firm w rankingu miesięcznika Forbes. Wyniki zostały ogłoszone 17 września. Polbank EFG zdobył pięć gwiazdek, co jest najlepszym wynikiem w historii czterech edycji tego rankingu.


2009-09-23 - IAD andergrant

0

Komentarze do:
Bunt partnerów Polbanku

Podobne artykuły i galerie